TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM

İzmir’de taksi ücretlerine zam geldi. 22 Mart 2022 tarihinde yapılan fiyat düzenlemesinin ardından yaklaşık 10 aydır zam yapılmayan taksi ücreti, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın talebi üzerine UKOME toplantısında masaya yatırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısında, taksicilerin zam talebi değerlendirildi. Alınan karara göre, 20 lira olan en kısa mesafe ücreti 30 liraya çıkarıldı. 6 lira olan açılış ücreti ise 7 lira oldu. Kilometre başı alınan ücret de 9 liradan 13 liraya yükseltildi.  Taksicilerin, taksimetrelerini yeni tarife güncelleme işlemi için bu akşamdan itibaren sıraya gireceği ifade edildi.

UKOME toplantısında Oda'dan gelen talepten sadece açılış ücreti konusunda tartışma çıktığı, Oda'nın 9 lira olan teklifinin 7 lira olarak değiştirildiği öğrenildi.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, 3 Aralık’ta SONSÖZ TV’deki programda sigorta, kasko, akaryakıt, yedek parça ve personel giderlerinden oluşan ana kalemlerde büyük artışlar olduğunu, şubat veya mart aylarında yeni bir tarife değişikliğine gitmeyi düşündüklerini söyledi.

149 Yorum

Yorum Gönder

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

300 X 250 Reklam Alanı