İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı kurşunlandı

KURŞUN KOLTUĞA SAPLANDI! FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Parti binasındakilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi. Polis inceleme başlatırken saldırganın kaçtığı öğrenildi. Güvenlik kameraları inceleniyor.

Kaç el ateş edildiği bilinmiyor. Kurşunlardan biri bekleme salonu kısmına isabet etti. O merminin çekirdeği içerideki koltuğun yanında bulundu.

İYİ Parti İstanbul İl Sekreteri Alper Akdoğan ile görüştüğünü belirten gazeteci Aytunç Erkin, "Kurşun ana giriş kapısındaki kafetaryalar bölümünde koltuğa saplanmış" diyerek fotoğrafını paylaştı.

SON DAKİKA: SİLAHLI SALDIRI SONRASI AKŞENER YOLA ÇIKTI

İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'dan açıklama geldi. Özkan, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığımız kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Olay yeri inceleme ekipleri araştırmalarına devam ediyor." dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu ise şunları kaydetti:

"2023 Türkiye'sinde; nefret dilinin, hakaretlerin, "beni kendinle uğraştırma" tehditlerinin sonucu budur. Bu ülkenin en büyük beka sorunu, bu nefret dilini yaygınlaştıran zihniyettir! Her şeye rağmen yılmayacağız."

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in de binaya doğru yola çıktığı öğrenildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya paylaşımında "İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, faillerin bir an evvel adalete teslim edilmesi beklentimizin de altını çiziyorum" ifadelerine yer verdi.

"ARADAN 24 SAAT GEÇMEDİ"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, saldırı sonrası Halk TV yayınına bağlanarak şöyle konuştu:

"Şimdi çok acı bu niye acı biliyor musunuz? Bu 21 yıllık AK Parti iktidarının Türkiye’ye bakışının, Türkiye’nin yönetim anlayışının geldiği son aşama. Bu, AK Parti iktidarının sonudur. Fotoğrafı, öznesi ve rezaleti. Yani Erdoğan iktidarı... Dün, daha yeni, ülkenin cumhurbaşkanı, anayasada tarafsızlık yemini etmiş olan, Türk milletinin tümüne karşı TBMM’nin yüce kürsüsünde tarafsızlık yemini etmiş olan sayın Erdoğan Türkiye’nin 30 yıla yakından beri dimdik ayakta duran bir muhalefet partisi liderine, kadın siyasetçisine Sayın Meral Akşener’e o sözleri sarf etti. ‘Beni kendinle uğraştırma’ dedi ve tehdit etti.

Aradan belki 24 saat geçti geçmedi, İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanlığı kurşunlanıyor. Bu nasıl bir yönetimdir, bu nasıl bir iktidardır, bu nasıl bir utanmazlıktır! Türkiye’yi korkutmak istiyorlar. Türkiye korkmaz! Akşener’i korkutmak istiyorlar, en korkmayacak siyasetçi bu ülkede Sayın Meral Akşener’dir. İYİ Parti’yi korkutmak istiyorlar. İYİ Parti’nin tek bir neferi hiçbir zalimlikten tehditten korkmaz. Ama en önemlisi millet korkmuyor. Artık yeter bıktık bu nobranlıktan, bu kendisinden olmayan diye düşünen, herkesi tehdit eden anlayıştan. Sonunda il başkanlığını kurşunlanma aşamasına geldi. Bu yönetimden artık Türkiye yaka silkiyor ve seçimde bunun hesabını soracaktır."

214 Yorum

Yorum Gönder

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

300 X 250 Reklam Alanı